Kuidas mängida Eesti Lotot

0
1480
eesti loto

Eesti Loto on meie riigi ettevõte, kes on Eesti suurimaks loteriide korraldajaks. Nende ülesandeks on ellu viia riiklikku hasartmängupoliitikat läbi enda korraldavate lotomängude. Järgnevas artiklis vaatame põgusalt üle, kuidas eesti lotot mängida, viskame põgusa pilgu peale loto ajaloole ning käime üle ka mõned nipid, mille järgi seda harrastada.

Eesti Loto Ajalugu

Eesti loto on välja kujunenud organisatsioonist, mis asutati 1971. aastal. Selleks oli NSVL Riikliku Spordikomitee ja Spordiloteriide Peavalitsuse Eesti Piirkonnavalitsus. Mõned kuud hiljem toimus esimene lotoloosimine Eestis.

1977. aastal tutvustati Eesti rahvale kiirlotot. 1991. aatal sündis AS Eesti loto ning järgmisel aastal käivitati esimene Eesti kraapeloto – Lotomari loos.

Juba 1994. aastal toimus esimene online loterii. Aasta hiljem viidi läbi esimene Keno loto loosimine. 1996. aastal käivitati bingo loto, mis jõudis esimest korda meie ajaloos ka televiisorisse. 2012 aastal toimus Eestis esimene Eurojackpoti loosimine.

Suurimaks võiduks Eesti pinnal on 1 155 687,70 €, mille võitis Ida-Virumaa härrasmees Jõhvi Selverist ostetud piletiga. Juttude järgi soetas ta pileti sõbra innustusel ning pidi ka poole rahast tollele kinkima.

Milliseid lotosi Eesti loto pakub?

Eestis saab mängida Bingo Lotot, Keno Lotot, Viking Lotot ning Eurojackpoti. Kõik mänguversioonid on üksteisest natukene erinevad seega enne alustamist tuleks endale selgeks teha nende reeglid ning tingimused.

Esimesed kaks ülevalpool väljatoodud nimekirjast on Eestimaised. Viking lotot korraldatakse Taani, Rootsi, Norra, Soome, Islandi, Sloveenia, Leedu, Läti ja Eesti mängijate vahel.

Eurojackpotis osalevad juba tunduvalt rohkem Euroopa riike.

Kuidas mängida?

Kõikides mänguviisides tuleb üldiselt valida numbrid, mida arvad, et lototron välja loosib. Seejärel tuleb lihtsalt oodata loosimist ning vaadata kas võitsid või mitte. Nagu juba ülevalpool ka mainisime, siis need mängud natukene erinevad üksteisest nii, et tee endale kindlasti reeglid enne mängimist selgeks.

Loto Nipid

Ennem kui nippide juurde edasi liigume, mainime ära, et mitte ükski trikk, juhend ega artikkel ei saa sulle võitu garanteerida. Tegemist on täielikult juhusliku mänguga, mille tulemust ei ole mitte kellelgi võimalik mõjutada. Süsteemi juurutades, aga on võimalik endale see mäng natukene põnevamaks ning süstemaatilisemaks teha.

Tulemuste analüüsimine

Mõned lotomängijad eelistavad ajaloos välja loositud tulemusi kirja panna ning nende põhjal analüüse teha, et tulevikus paremini võitvaid numbreid ennustada.

Numbreid, mis väga tihti ilmuvad, kutsutakse “kuumadeks numbriteks” ning mõned mängijad arvavad, et kuna nad ilmusid minevikus nii mitmel korral, siis nad teevad seda uuesti. Mõned jällegi arvavad, et tulenevalt sellest, et need numbrid on juba nii palju tulnud, siis neid enam lototronist välja ei tõmmata. Võta või jäta, kumba pidi see nüüd olema peaks.

Jälgitakse ka “külmasid” numbreid. Nendeks on numbrid, mis pole pikka aega ilmunud või on seda teinud väga harva. Üldiselt eelistavad selle strateegia kasutajad valida oma pileti peale kombinatsiooni nii külmadest kui kuumadest numbritest.

Kahjuks tuleb siinkohal tõdeda, et kui tõenäosus teooria on selge ning lotopallide ilmumine on juhuslik, siis eelnevad tulemused uue mängu puhul ei loe ning tõenäosus mingi palli ilmumiseks on täpselt sama suur, olenemata tema eelnevast ajaloost.

Spetsialane tarkvara kasutamine

Internetis on olemas isegi spetsiaalset tarkvara, et lototulemusi analüüsida ning ennustada. Mõned neist on isegi tasulised. Meie neid kasutada muidugi ei soovita, sest nagu juba mainisime, siis lotonumbreid pole võimalik ette ennustada.

Kokkuvõte

Maailmas on tuldud välja lugematu arvuga teooriatega, kuidas loto mängus võita ning numbreid ette ennustada. Meeles tuleb pidada seda, et tegemist on juhuslikkusega ning kui keegi ütleb, et ta teab mis numbrid järgmisel loosimisel tulevad, siis tõenäoliselt ta valetab. Soovitame sellistest “soolapuhujatest” eemale hoida ning lotot mängida ikka meelelahutuseks, mitte rahateenimiseks.